KALENDER / FORESTILLINGER / EVENTS

  • LØRDAG DEN 19. SEPTEMBER 2020
    KURIOSITETER – en vandreforestillig igennem natur og nedlagt industri

    Klokken 19.30 – 23.00
    Polymeren, Stationsvej 69 (Port 10)

    5792 Årslev
    INFO & BILLET
  • SØNDAG DEN 7. – 11. JUNI 2020
    TRAKTOR – Folkets Poesi
    Klokken 17.00-18.00 (alle dage)
    Klokken 19.00-20.00 (alle dage)
    Polymeren, Stationsvej 69 (Port 12)

    5792 Årslev
  • MANDAG DEN 18. MAJ 2020
    TRAKTORWORKSHOP #27
    Klokken 9.00-10.00
    Trunderup Friskole
    Trunderup Gade 5, 5772 Kværndrup
  • ONSDAG DEN 6. MAJ 2020
    TRAKTORWORKSHOP #26
    Klokken 12.00-13.00
    Vestre skole
    Roersvej 10, 5000 Odense C
  • ONSDAG DEN 6. MAJ 2020
    TRAKTORWORKSHOP #25
    Klokken 10.30-11.30
    Balletskolen Odense
    Jernbanegade 20, 5000 Odense C
  • TIRSDAG DEN 5. MAJ 2020
    TRAKTORWORKSHOP #24
    Klokken 9.45-11.00
    Højbyskole (på engen)
    Ugletoften 5, 5260 Odense S
  • FREDAG DEN 1. MAJ 2020 (DATO UDSAT /covid19)
    TRAKTORWORKSHOP #23
    Klokken 11.00-13.30
    Carl Nielsens Barndomshjem
    Odensevej 2A, 5792 Årslev
  • FREDAG DEN 21. NOVEMBER 2019
    TRAKTORWORKSHOP #21
    Klokken 12.50
    Tingløkkeskolen
    Bergendals Alle 25, Dalum
  • FREDAG DEN 30. AUGUST 2019
    TRAKTORWORKSHOP #10

    Klokken 9.30-11.30
    (billeder)
  • 12.-15. JUNI 2019
    WEAR ME RIGA
    Sewing Singing Performance
    Riga Performance Festival
  • 12.-16. SEPTEMBER 2018
    WEAR ME
    Vandreforestilling
    Munke Mose
    Odense C
  • 7.-11. MAJ 2018
    WEAR ME SUSAK
    Sewing Singing Performance
    bienalen Susac Expo, Kroatien
  • 7. JUNI 2018
    NATURE WILD
    Foredrag og forestilling
    Aveny-t (CPH stage)
    Frederiksberg Allé 102
    Fredriksberg
  • 10. NOVEMBER 2017
    NATURE WILD
    Sønderborg Teater
    Strandvej 1
    Sønderborg
  • 1.  – 2. SEPTEMBER 2017
    Seminar 2017
    Odense C
    Munkemose, Den Fynske Opera
  • 31. AUGUST 2017 – 12. SEPTEMBER 2017
    Nature Wild
    Den Fynske Opera
    Filosofgangen 19
    Odense C
  • 18. JUNI 2016
    ARTGAME / SHARE
    (Workshop med skole + debat om det unge publikum)
    Bornholm Folkemøde, debatmøde “Kunsten ind i børneværelset”.
    Dansk Komponistforening, Tine Louise Kortermand & elever, Bent Sørensen og Knud Romer
  • 8. – 11. JUNI 2016
    ET LYS I MØRKET
    Klokken 22.00  og  23.00 (alle dage)
    Cph Stage, Høkerboderne/Kødbyen
  • 16. – 23. AUGUST 2015
    ET LYS I MØRKET
    Klokken 21.30  og  22.30 (alle dage)
    H. C. Andersen Festivals
  • 23. AUGUST 2014
    CITY OF MEMORIES
    Byrummet og Den Fynske Opera
    klokken 13:00 til 18:00
  • 4. OKTOBER 2012
    ARTGAME / SHARE
    (Release af ARTGAME & SHARE undervisningsmateriale)